Menu Zamknij

Koncert z okazji Dnia Kobiet i Spotkanie autorskie – Joanna Jax

Z okazji Dnia Kobiet biblioteka wraz z Fundacją Atena zorganizowały niezwykle miłe spotkanie dla kobiet. Już na wstępie, każda z Pań otrzymała z rąk burmistrza czerwoną różę, później były również serdeczne życzenia. Uroczystość uświetnił zespół „Skrzydła Ateny”. Zaprezentował się w zupełnie nowym i dźwięcznym repertuarze, w którym czuło się powiew nadchodzącej wiosny.

Tradycyjnie już od kilku lat z okazji Dnia Kobiet biblioteka zaprasza wszystkie Panie na wyjątkowe spotkania z ciekawą pisarką. W piątkowy wieczór zagościła Pani Joanna Jax, niesamowicie twórcza postać, która zadebiutowała całkiem niedawno, bo w 2014 roku, a już ma na kącie wiele tytułów i kilka serii. Pisarka opowiedziała o swoich książkach, o pomysłach na nie i o całym żmudnym ale i przyjemnym procesie ich powstawania. Zaimponowała słuchaczom wielką sumiennością, ponieważ fabuły jej powieści rozgrywają się na tle konkretnych okresów historycznych, musi więc wykonać dużo pracy, aby odtworzyć wydarzenia w  miarę w obiektywnym świetle. Nie przekłamuje, nie koloryzuje, nie upiększa, nie ujawnia własnego punkty widzenia, ale umiejętnie z ogromną empatią pokazuje, co w życiu człowieka powinno być najważniejsze czyli miłości i dbałości o najbliższych, połączonych z prawdziwym patriotyzmem. Pani Joanna wzbudziła podziw również swoją działalnością na rzecz Fundacji dla Rodaka, która wspiera Polaków w Kazachstanie.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach projektu „Partnerstwo dla Książki 2021” „Biblioteka uszyta na miarę”. Dofinansowane ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Skip to content