Menu Zamknij

Środowe wyjazdy do kina

Mówi się do trzech razy sztuka, ale w bibliotece można by powiedzieć do trzech razy kino. Tyle właśnie wyjazdów dla dzieci i młodzieży odbyło się w lipcu do GO!KINA w Oławie.

Pierwszy taki wyjazd miał miejsce 7 lipca na film animowany ,,Luca” – opowieść o chłopcu, a właściwie istocie morskiej, która chłopcem staje się dopiero, gdy wychodzi na ląd i wysycha. Pewnego dnia Luca poznaje Alberto i tak zaczyna się ich przyjaźń, wspólna przygoda oraz walka o marzenia.

Kolejnym filmem animowanym, który obejrzały dzieci i młodzież 14 lipca był ,,Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do wolności”. Historia dziewczynki – Lucky Prescott, która po wielu latach nie widzenia się z tatą, powraca do niego i swojego dawnego domu. Przypadek sprawia, iż jej droga krzyżuje się ze ścieżką dzikiego konia – Mustanga. Dziewczyna stawia sobie za cel oswojenie go, choć sprawy się komplikują. Na szczęście ma też nowe przyjaciółki, które nie pozostawią jej samej sobie.

Ostatnim filmem animowanym, który uczestnicy wycieczki zobaczyli w środę 28 lipca była ,,Raya i ostatni smok”. Jest to opowieść o dziewczynie – wojowniczce, która próbowała samotnie odnaleźć Ostatniego Smoka, by ocalić królestwo Kumandry, jego mieszkańców, którzy wciąż walczyli o przetrwanie oraz swojego, zamienionego w posąg, ojca. 

Skip to content