Menu Zamknij

Mała książka – wielki człowiek

Jak zostać Małym Czytelnikiem:

 • Przyjść do biblioteki w Wiązowie lub do filii bibliotecznej w Jutrzynie, w Witowicach lub w Łojowicach z dzieckiem w wieku przedszkolnym rocznik 2014-2017.
 • Zapisać dziecko do biblioteki, dziecko otrzyma kartę czytelniczą wiązowskiej biblioteki i stanie się pełnoprawnym czytelnikiem.
 • Dodatkowo każde dziecko otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu piękny dyplom

Co wchodzi w skład Wyprawki Czytelniczej:

 • Książka „Pierwsze czytanki dla…” – starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę
  Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat.
 • Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym,
  zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.
 • Karta Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowana karta biblioteczna do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Korzyści z udziału w projekcie:

 • Poprzez codzienne czytanie dziecku budujemy więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem, zaspokajamy potrzeby emocjonalne, wspieramy rozwój psychiczny dziecka i wzmacniamy jego poczucie własnej wartości.
 • Uczymy swoje dziecko poprawnej polszczyzny, rozwijamy słownictwo, dajemy swobodę w mówieniu, przygotowujemy i motywujemy do samodzielnego czytania.
 • Rozwijamy wyobraźnię, uczymy myślenia, pomagamy w kształtowaniu osobowości, pomagamy w rozwiązywaniu problemów, w budowaniu poczucia własnej wartości dziecka, kształtujemy nawyk czytania i zdobywania wiedzy itd.
Skip to content