Menu Zamknij

Słowem ob(szyte) – Lato

Za nami drugie spotkanie z cyklu spotkań z poezją – słowem ob(szyte), którego motywem było lato – piękne, słoneczne, pachnące kwiatami i świeżymi owocami, inspirowane twórczością Ewy Lipskiej – uważanej za jedną z najważniejszych poetek współczesnych, wielokrotnie nagradzanej, polskiej poetki i felietonistki, której prace przetłumaczone zostały na wiele języków.

Uczestnicy spotkania nie tylko czytali utwory swoich ulubionych twórców, prezentowali również własne wiersze, jak również autorski tekst wraz z wykonaniem do melodii Leonarda Cohen’a ,,Hallelujah”.

Za pomocą poezji przenieśliśmy się także w czasie. Biegaliśmy po świeżo skoszonych polach, brodziliśmy w ciepłej wodzie strumyków, obserwując ważki, a nawet poczuliśmy zapach świeżo upieczonego chleba. Ach, co to był za wieczór…    

 

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Partnerstwo dla książki” – Biblioteka uszyta na miarę. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

Skip to content