Menu Zamknij

Wernisaż eko – wyplotów

W piątek 1 października odbył się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu wernisaż prac grupy ,,Eko – wyploty” działającej przy naszej bibliotece,  połączony z warsztatami wyplotów z papieru, które przeprowadzili: pani Dorota Jarosz – Franczak – opiekun, instruktor grupy ,,Eko – wyploty” oraz członkowie tejże grupy.

Ponadto w Kultura Radio Opole 2 pani dyrektor GBP w Wiązowie Magdalena Krupa, pani instruktor Dorota Jarosz – Franczak oraz pani Teresa Chmura, która działa w grupie od początku jej powstania, udzieliły wywiadu na temat eko – wyplotów. Opowiedziały, jak wygląda ta aktywność od postaw. Zdradziły, jakimi materiałami się posługują, podczas zajęć, co jest potrzebne, by w ogóle zacząć swoją przygodę z wyplataniem. Podpowiedziały nawet, jak zabezpieczyć prace np. torbę czy koszyk przed warunkami atmosferycznymi, tak by nadawały się do codziennego użytku i były niezwykle trwałe. A, że jest to możliwe, dowodzi torba pani Doroty, którą posiada już dziesięć lat. Panie zdradziły również nad czym pracują obecnie, czym różni się to od poprzednich prac i dlaczego jest to dla nich szczególne wyzwanie.

Na warsztatach natomiast do pani Doroty i pani Teresy dołączyli pozostali członkowie grupy, którym udało się przybyć do Opola. Pokazali uczestnikom zajęć już praktyczne zastosowanie papieru i pomagali w stawianiu pierwszych kroków w świecie eko – wyplotów.  

Skip to content