Menu Zamknij

Mała Książka – Wielki Człowiek

Edycja 2019/2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiązowie wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowanym przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami publicznymi.

Akcja miała zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (2013-2016), które przyszło do biblioteki, otrzymało w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W Wyprawce znajdowała się książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymywał naklejkę, a po zebraniu dziesięciu dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdowała się także przygotowana dla rodziców broszura informacyjna, mówiąca o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiązowie wzięło udział 92 przedszkolaków. Dyplomy wręczone zostały w kilku etapach podczas specjalnych uroczystości już ponad 30 uczestnikom.

Dofinansowano ze środków 

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

instytut książki
pobrane
Skip to content