Menu Zamknij

Słowem ob(szyte) – Wiosna

Rozpoczął się nowy cykl spotkań z poezją – słowem ob(szyte). Tematem przewodnim tych spotkań będzie twórczość kobiet – poetek. Zaczynając od tej najmłodszej liryki, aż po tę mocno dojrzałą aby uświadomić, że życie i twórczość podlegają takiej samej zmienności co pory roku. Symbolem tych przemian w przyrodzie będzie nasz ogrodowy kasztana w czterech odsłonach sezonowych.

Poetyckie spotkania otworzyła najmłodsza pora roku – wiosna, inspirowana twórczością Anny Ciarkowskiej, która jest przedstawicielką najmłodszej generacji poetek. Publikuje na fanpagu, należy do współczesnej grupy instapoets, które dzięki nowym drogom przekazu, dzielą się swoimi wierszami bezpośrednio z odbiorcą.

Uczestnicy spotkania próbowali się zmierzyć z poetyką wiosenną. Niektórzy zaprezentowali swoje własne wiersze, inni przeczytali wyszukane w tomikach znanych i nieznanych poetów. Z każdego jednak utworu nieśmiało przebijały ciepłe promyki słońca, pachniało świeżą zielenią. A radość z przebudzenia z zimowego letargu, wybrzmiewała niemalże z każdej strofy, wywołują szeroki uśmiech.

Gościem specjalnym spotkania była „księżycowa poetka” – Mirka Szychowiak, laureatka wielu konkursów literackich. Zaprezentowała własne wiersze oraz ciekawe historie ich powstania. W drugiej części spotkania, w trakcie warsztatów poetyckich, udzieliła kilku wskazówek technicznych uczestnikom. Pani Mirka podzieliła się sekretną wiedzą jak uzyskać pewne wzmocnienia w wierszach, z czego zrezygnować, a co podkreślić.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Partnerstwo dla książki” – Biblioteka uszyta na miarę. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

Skip to content