Menu Zamknij

Konkurs poetycki

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiązowie zaprasza bardzo serdecznie twórców piszących wiersze, poetów do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o “Lwi Pazur” i Turniej Jednego Wiersza. Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wiązów – Jerzego Krochmalnego. Biblioteka, której czytelnikami i przyjaciółmi są Mirosława Szychowiak, Beata Gruszecka-Małek, Maciej Taranek, chce zaprosić Was do dzielenia się twórczością poetycką. Miejsce to sprzyja wolności twórczej, poezji, sztuce. Termin nadsyłania prac upływa 30 listopada 2021r. Uczestnicy konkursu będę mieli okazję uczestniczyć w Gali 15 stycznia 2022 r., której elementem są spotkania, rozmowy, wymiana doświadczeń. Kapitułę konkursu stanowią:

Jacek Bierut, poeta, prozaik, krytyk literacki, publikował w „Odrze”, „Akcencie”. Laureat nagród im. Kazimiery Iłłakowiczówny i Fundacji Kultury, mieszka we Wrocławiu.

Karol Maliszewski, poeta, prozaik, krytyk literacki, literaturoznawca, wraz z Olgą Tokarczuk gospodarz Festiwalu Góry Literatury, pochodzi z Nowej Rudy.

Julia Szychowiak, poetka, prozaiczka laureatka Wrocławskiej Nagrody Literackiej „Silesius”, za debiutancki tomik „Po sobie”, pochodzi z Księżyc

Mirka Szychowiak, poetka, animatorka kultury, laureatka ogólnopolskiego Konkursu poetyckiego „Malowane Słowem”, Nominowana do Konkursu im. Wisławy Szymborskiej w 2021 r. rezydentka jej mieszkania w sierpniu 2021. Zamieszkuje w Księżycach w Gminie Wiązów.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i szczegółami konkursu. Projekt realizowany jest ze środków Gminy Wiązów. Sponsorem nagród jest również Bank Spółdzielczy W Oławie.

Skip to content