Menu Zamknij

Konkurs poetycki

Gminna Biblioteka Publiczna w Wiązowie zaprasza bardzo serdecznie twórców piszących wiersze, poetów do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o “Lwi Pazur” i Turniej Jednego Wiersza. Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wiązów – Jerzego Krochmalnego. Biblioteka, której czytelnikami i przyjaciółmi są Mirosława Szychowiak, Beata Gruszecka-Małek, Maciej Taranek, chce zaprosić Was do dzielenia się twórczością poetycką. Miejsce to sprzyja wolności twórczej, poezji, sztuce. Termin nadsyłania prac upływa 31 stycznia 2022 r. Uczestnicy konkursu będę mieli okazję uczestniczyć w Gali, której elementem są spotkania, rozmowy, wymiana doświadczeń. Kapitułę konkursu stanowią:

Jacek Bierut, poeta, prozaik, krytyk literacki, publikował w „Odrze”, „Akcencie”. Laureat nagród im. Kazimiery Iłłakowiczówny i Fundacji Kultury, mieszka we Wrocławiu.

Karol Maliszewski, poeta, prozaik, krytyk literacki, literaturoznawca, wraz z Olgą Tokarczuk gospodarz Festiwalu Góry Literatury, pochodzi z Nowej Rudy.

Julia Szychowiak, poetka, prozaiczka laureatka Wrocławskiej Nagrody Literackiej „Silesius”, za debiutancki tomik „Po sobie”, pochodzi z Księżyc

Mirka Szychowiak, poetka, animatorka kultury, laureatka ogólnopolskiego Konkursu poetyckiego „Malowane Słowem”, Nominowana do Konkursu im. Wisławy Szymborskiej w 2021 r. rezydentka jej mieszkania w sierpniu 2021. Zamieszkuje w Księżycach w Gminie Wiązów.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i szczegółami konkursu. Projekt realizowany jest ze środków Gminy Wiązów. Sponsorem nagród jest również Bank Spółdzielczy W Oławie.

Skip to content