Menu Zamknij

Rodzinne warsztaty z Joanną Krzyżanek

6 sierpnia w świetlicy wiejskiej w Witowicach odbyły się rodzinne warsztaty plastyczne z Joanną Krzyżanek – popularną autorką książek dla dzieci, która stworzyła m.in. bardzo lubianą przez czytelników serię o ,,Cecylce Knedelek”.

Atmosfera była wspaniała. Pani Joanna zaprezentowała dzieciom, które słuchały jej, jak zaczarowane, jedną ze swoich książek. Opowiedziała o niej, a także przeprowadziła małą rozgrzewkę, żeby trochę rozbudzić uczestników zajęć. Ależ dużo było przy tym śmiechu. Dzieci dowiedziały się także wielu ciekawostek o innych, swoich ulubionych książkach, napisanych przez panią Krzyżanek, jak i o samej autorce, a także poznały gościa specjalnego – gąskę Walerię – bohaterkę utworów i przyjaciółkę Cecylki Knedelek. Stała się ona inspiracją podczas ich kolejnego zadania – tworzenia pięknych, kolorowych poduszek. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy, a efekty były naprawdę niesamowite.

Gdy wszyscy usiedli razem w kole, każdy miał okazję podzielić się pomysłem i opowiedzieć o swojej poduszce oraz zadać autorce pytanie, na które chciał poznać odpowiedź.

Na sam koniec spotkania każdy mógł dostać autograf od pani Krzyżanek, a nawet zakupić przedpremierowo jej najnowszą książkę – ,,Świnki Sabinki. Praktyczna matematyka”.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Partnerstwo dla książki” – Biblioteka uszyta na miarę. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

Skip to content