Menu Zamknij

Spotkanie autorskie z Katarzyną Nosowską

To był wyjątkowy wieczór w naszej bibliotece. Spotkanie z Katarzyną Nosowską to wydarzenie, na które bardzo czekali czytelnicy. Sala wypełniona była wielbicielami artystki. Spotkanie prowadziła Magdalena Krupa – dyrektor biblioteki, a rozpoczęła je od wręczenia artystce ceramicznego mopsa (kopi słynnej Jadźki, psa artystki). Rzeźbę specjalnie na ten cel wykonała Elżbieta Janczak-Wałaszek. Katarzyna Nosowska, sama chętnie robi prace w glinie i prezent sprawił jej ogromną radość.

Katarzyna Nosowska to kobieta z krwi i kości. Ciepła, zabawna, szczera osoba, która nie boi się mówić otwarcie o sobie, swoich problemach, błędach, przeszłości, trudnych relacjach z rodziną. Artystka opowiedziała również o długiej drodze, którą przeszła, by zrozumieć, że wszystko dzieje się po coś i dzięki temu dzisiaj być wdzięczną za to, kim jest. Nauczyła się doceniać nie tylko siebie, ale także osoby wokół oraz to, co osiągnęła. A zwłaszcza czuć się dobrze. Tak po prostu, sama ze sobą.  

Ponadto autorka chętnie odpowiadała na pytania od fanów z sali oraz na te późniejsze, zadawane jej bezpośrednio podczas podpisywania książek oraz płyt. Nie obyło się również bez zdjęć, które pozostaną wspaniałą pamiątką tego niezwykle interesującego spotkania. Samo spotkanie trwało ponad półtorej godziny, a kolejną godzinę Katarzyna Nosowska cierpliwie podpisywała książki, płyty i rozmawiała z ludźmi.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Partnerstwo dla książki” – Biblioteka uszyta na miarę. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

Skip to content