Menu Zamknij

Ogród Otwarty

W niedzielę, 18 września, przy szkole podstawowej odbył się piknik rodzinny, Ogród Otwarty.

Poranny deszcz i niska temperatura nie zatrzymała w domu uczestników wydarzenia. Była to trzecia już z czterech inicjatyw oddolnych realizowanych przez Gminna Biblioteka Publiczna w Wiązowie w ramach projektu. Inicjatorką tego działania była Sylwia Wiaderek Nowak.

Spotkanie mieszkańców otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Wiązów Jerzy Krochmalny, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiązowie Ola Stadnik oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiązowie Magdalena Krupa.

Piknik to możliwość spotkania się mieszkańców, spędzenia wspólnego czasu, zabaw i edukacji dla dzieci i dorosłych inspirowanych książką oraz wyjątkowego koncertu zespołu Mikromusic oraz energetycznego przedstawiania opartego o wierzenia i kulturę związaną z nordycką mitologią prezentowanego przez Teatr Ognia Osculum Ignis.

Na scanie wystąpili również uczniowie szkoły podstawowej w Wiązowie, przy akompaniamencie pani Joanny Radzik, grającej na ukulele. Solowe utwory przygotowały Zuzanna Kwiatkowska i Nela Wiaderek.

Okazało się, że Holly to zabawa nie tylko dla dzieci, świetnie przy nim bawili się również dorośli. Na  chętnych czekały ciasta, ciepła herbata serwowana przez mamy uczniów wiązowskiej szkoły. Gofry, watę i popcorn serwowało KGW z Łojowic, rozgrzewała też najsmaczniejsza łojowicka grochówka. Wiązowscy strażacy serwowali frytki i obsługiwali grilla, ale również przeprowadzali konkurencje z udzielani pierwszej pomocy.

Przez cały dzień trwały warsztaty plastyczne i konkurencje wiedzowe inspirowane książką. Ogromną popularnością cieszył się turniej sudoku, ku zaskoczeniu organizatorów bardzo wielu dorosłych stanęło w szranki tej trudnej konkurencji.

Chętni mogli dokonać przeglądu rowerowego oraz spróbować zdrowych dań w ramach projektu “2×4 wszyscy na rowery” realizowanego wraz z naszym partnerem bankiem Santander. Przedstawicie banku losowali nagrody dla osób, które dokonały przeglądów rowerowych.

Przedsięwzięcie było częścią projektu „Ogrody Biblioteki”, który Gminna Biblioteka Publiczna w Wiązowie realizuje z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Skip to content